Aktuality

Týden hokeje je za námi...

420597389 767402122088784 4700039752612603753 n

Dne 18.1. 2024 od 16:30 hodin proběhla na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou další akce TÝDEN HOKEJE pořádaná klubem HC MĚSTO RYCHNOV NAD KNĚŽNOU za podpory Českého hokeje. Sportovní akce se zúčastnilo 10 dětí se svými rodiči.

Při registraci děti obdržely informační letáčky od Českého hokeje a upomínkové předměty s hokejovou tématikou.
Po registraci proběhla prezentace, na které trenér mládeže Tomáš Brožek seznámil rodiče s důležitými informacemi o ledním hokeji, jako je četnost tréninků, správná hokejová výstroj, možnost vypůjčení výstroje od hokejového klubu a první sezóna v Rychnově nad Kněžnou bez členského poplatku.
Mezitím si děti vyzkoušely, v rámci tzv. suché přípravy, rozcvičku, střelu na bránu, slalom mezi kužely a prohlédly si zázemí hokejových prostor.
Následně pomohl realizační tým dětem s oblékáním a všichni se společně přesunuli na ledovou plochu. Dětem byly zapůjčeny reprezentační hokejové dresy, aby měly z pobytu na ledě ten správný pocit. Po prvním vkročení na led si děti nejprve volně zabruslily a vyřádily se s trenéry.
Po této části byly rozděleny do skupin, aby si vyzkoušely, za asistence trenérů, jednotlivá dovednostní stanoviště.
Ta obsahovala minihokej, střelu na brankáře, stavění komínu, jízdu ve stylu „mašinky“, koulovanou a překážkovou dráhu. Ke konci sledovaly ukázku zápasu našich nejmenších hokejistů. Na závěr se všichni účastníci akce „Týden hokeje“ shromáždili na ledě, vyfotili se a tímto společně strávený čas zdárně ukončili.
Bylo to pohodové odpoledne plné sportu, dětské radosti a úsměvů.
Děkujeme ještě jednou všem za účast a těšíme se na viděnou na hokejovém tréninku.

Sponzoři HC MĚSTO Rychnov nad Kněžnou